Błędne Skały – labirynt skalny – 03.08.2016

Witam serdecznie 🙂 .

Dzisiejsza wycieczka obejmuje labirynt skalny znajdujący się na Błędnych Skałach. Bardzo fajne i ciekawe miejsce do odwiedzenia, gorąco polecam. Dla osób bardzo wysokich lub lekko puszystych jest to niezła gimnastyka ponieważ miejscami jest nisko i bardzo wąsko . Warto mieć ciepłe ciuchy temperatura w labiryncie jest niska, poniżej 10 stopni.
Ciekawostką może być to, że właśnie tu kręcono takie filmy jak : „Opowieści z Narnii Książe Kaspian”  oraz „Przyjaciel wesołego diabła”.
 
Błędne Skały to obszar ochrony ścisłej, znajduje się na wysokości 853m n.p.m. i położony jest na obszarze Parku Narodowego Gór Stołowych. Obejmuje on swoim zasięgiem zespół ciekawych form skalnych o wysokości 6 – 11 m, wytworzonymi wskutek wietrzenia piaskowca.
 
Błędne skały znajdują się w odległości ok 5 km od Karłowa jadąc drogą „stu zakrętów” w kierunku Kudowy Zdrój. Jest to woj. dolnośląskie, powiat kłodzki.
 
Możemy dojechać bezpośrednio pod labirynt. Należy pamiętać, że wjazd jest o pełnej godzinie a zjazd w połowie godziny. Wjazd jest płatny – koszt 20 zł.
Można również wejść na piechotę czerwonym szlakiem. Auto można pozostawić na parkingu, który znajduje się przy wjeździe na szczyt. Parking jest darmowy.
My wybraliśmy wejście. Więc auto na parkingu i ruszamy w drogę. Trasa jest bardzo dobrze oznakowana. Zaznaczony jest szlak czerwony i niebieski.
Dochodzimy do parkingu, gdzie również znajduje się mała gastronomia i budki z pamiątkami. Przechodzimy dalej czerwonym szlakiem, pod napisem Błędne Skały i po ok 100 m dochodzimy do początku labiryntu. Tu zakupujemy bilet – 7 zł i ruszamy.Trasa jest dobrze przygotowana. Mijamy różne ciekawy kształty skał.
I Pojawiają się zwężenia.
Po wyjściu z labiryntu znajdujemy się na placu gdzie mamy ławki, można przysiąść odpocząć. Jest tu drogowskaz który kieruje nas w stronę kasy.
Idąc w stronę kasy mijamy po drodze 2 drewniane tarasy widokowe gdzie możemy podziwiać wspaniałe widoki. Poniżej tarasów są skały na których umieszczone są słupki graniczne.
Dochodzimy do kasy. Drogę powrotną można wybrać tę samą, którą wchodziliśmy lub można wybrać ścieżkę przyrodniczą. Jak jest możliwość powrotu inną drogą to ja chętnie korzystam z takiej okazji. Tak więc kierujemy na ścieżkę przyrodniczą – polecam bardzo fajna trasa.
 
Trasa jest dobrze oznakowana – zielonym liściem.
Skręcamy na pomost przechodzący przez mokradła.
Na całej trasie mamy bardzo ładnie opracowane tablice informacyjne.
Schodzimy dalej i podziwiamy przyrodę znajdującą się obok nas jak również gdzie nie gdzie można podziwiać daleki krajobraz.

Ścieżka doprowadzi nas do parkingu.

Pozdrawiam Krzychu  🙂 


  GALERIA  KLIKNIJ I ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA Z WYCIECZKI