Spacer w chmurach- Dolni Morava – Czechy – 04.08.2016

Witam serdecznie 🙂 .
Kolejna wyprawa za czeską granicę. O tym miejscu zrobiło się głośno za sprawą wybudowania fantastycznej wieży widokowej.
Od dawna jest wspaniały kurort narciarski Dolni Morava relax&sport resort a od 2 lat postanowiono również zapewnić turystom atrakcje w okresie letnim.
Pełna lista atrakcji na stronie :http://www.dolnimorava.cz/
 
Jedną z atrakcji jest spacer w chmurach lub też nazywany ścieżką w obłokach. Właśnie tę atrakcje odwiedziłem i kilka słów o tym miejscu.
 
Ustawiamy sobie na nawigacji Dolni Morava i jedziemy . Będąc w pobliżu  mamy bardzo dokładnie oznakowany dojazd na miejsce. W zależności od ilości odwiedzających możemy skorzystać z parkingów przy drodze lub zostaniemy skierowani na pobliską łąkę wykorzystywaną jako parking. Nas skierowano właśnie na tę łąkę ale nie jest to żaden problem panowie sprytnie ustawiają auta tak aby jak najwięcej się pomieściło.Parkingi są bezpłatne.
Z parkingu udajemy się w stronę chaty Marcelka gdzie jest kasa biletowa oraz początek kolejki, którą można wjechać na wieżę. Można też wejść na piechotę ale podejście jest dość wymagające. Jak widać na poniższych zdjęciach kolejka jest dość duża. Proszę się nie zniechęcać czas jaki staliśmy w kolejce to ok 15 min. przy tak dużej ilości osób. Koszt wjazdu, wejścia na wieżę oraz zjazd to 350 koron od osoby.
Wjeżdżamy kolejką i możemy podziwiać widoki. Należy zachować bilety bo będą potrzebne do wejścia na wieżę oraz do zjazdu.
Dojeżdżamy na górę i kierujemy się w stronę wejścia i rozpoczynamy wejście na wieżę .
Z każdym poziomem wyżej widoki stają się coraz piękniejsze. Z góry Slamnik znajdującej się obok startują lotniarze, którzy często przelatują bardzo blisko wieży.
Dochodzimy na samą górę i podziwiamy przepiękne krajobrazy czując wiejący wiatr . Na dół można zjechać stalową rurą.
Po zejściu z wieży kierujemy się do kolejki. Możemy po drodze spróbować różnych czeskich przysmaków.
W czasie zjazdu możemy zobaczyć równie fantastyczne  krajobraz.

Na dole można skorzystać z różnych innych atrakcji. My nie korzystaliśmy ale za to udaliśmy się do czeskiego marketu zakupiliśmy piwko i różne specjałki do chrupania i wieczorem oglądaliśmy zdjęcia. Miejsce naprawdę super. Polecam.

Pozdrawiam Krzychu  🙂


  GALERIA  KLIKNIJ I ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA Z WYCIECZKI