Pilsko – Korbielów – 21.08.2017r

Witam serdecznie 🙂 .

Kolejna wycieczka podczas mojego urlopu to wejście na Pilsko z Korbielowa.
Korbielów– wieś w Polsce położona w województwie śląskim, w powiecie żywieckim, w gminie Jeleśnia. Nie daleko mamy stąd do Żywca. Podczas mojego pierwszego dnia pobytu mocno padał deszcz więc odwiedziłem Muzeum Browarnictwa w Żywcu – gorąco polecam mi się bardzo podobało. Można również odwiedzić muzeum z dziećmi wtedy nie wejdziemy do browaru. Link do strony muzeum: https://muzeumbrowaru.pl/  

Cel pierwszy to schronisko PTTK na Miziowej Hali a potem już tylko szczyt. Wejście żółtym szlakiem a zejście niebieskim,czarnym i zielonym.
Trasa znajduje się na terenie Żywieckiego Parku Krajobrazowego – http://www.zpk.com.pl/parki-krajobrazowe/zywiecki-park-krajobrazowy

Link do szczegółowej mapy : Trasa przez: Pilsko | mapa-turystyczna.pl

Nocowałem w pensjonacie Wierchy i tu rozpoczynam wędrówkę. Dochodzę do zajazdu Smerk gdzie rozpoczyna się żółty szlak. Jest tu również parking, jeśli ktoś przyjechał tylko na jeden dzień może tu pozostawić swój pojazd. Następnie na początku ruszamy drogą asfaltową na szczyt.

W pewnym momencie mamy zejście z asfaltu i skręcamy w lewo. Na początku nie bardzo wygodna droga bo wysypany tłuczeń ale to tylko przez kilkadziesiąt metrów.

Dochodzimy do rzeki, na szczęście jest mostek (ostrożnie bardzo niepewny i śliski)  i ruszamy już pod górę. Dzień wcześniej i w nocy padało więc ścieżka wygląda jak mały strumyk.

Szlak momentami dość trudny, kamieniste podłoże ale również równa droga i dookoła rzadki piękny las. Wśród przesmyków mamy piękne widoki.

Idąc dalej w stronę szczytu dochodzimy do skrzyżowania gdzie łączy się żółty ze szlakiem zielonym. Skręcamy w prawo i udajemy się w stronę Hali Miziowej i schroniska.

Osiągamy cel pierwszy schronisko na Mizowej Hali. Krótka przerwa na odpoczynek, posiłek podziwianie widoków i dalej na szczyt.

Ze schroniska na szczyt możemy udać się żółtym lub czarnym szlakiem a i jest jeszcze opcja czerwonym+niebieskim. Ja wybrałem wejście żółtym a zejście niebieskim + czarnym. Szlak taki całkiem łatwy nie jest ale to już podejście na sam szczyt więc musi być troszkę ostro 🙂 . W górnej części już idziemy między kosodrzewiną i możemy delektować się jej pięknym zapachem.

Dochodzimy do granicy polsko-słowackiej. Nie wiem czemu ale bardzo dużo ludzi kończy tu swoją wędrówkę i schodzi w dół. A szczyt jest kilka minut drogi dalej i na prawdę warto podejść te kilkadziesiąt metrów. Podziwiamy widoki bo są tu piękne. Widać pięknie  Babią Górę (pierwsze zdjęcie), na którą za kilka również będę wchodził 🙂 .

No i szczyt zdobyty teraz warto spędzić tu chwilę i nacieszyć oko cudownymi okolicznościami przyrody 🙂

Wracamy przez granicę i potem kierujemy się na niebieski szlak i idziemy aż do skrzyżowania z czarnym szlakiem, którym schodzimy do schroniska. Widoki są cudowne warto zawsze wybrać inną drogę schodzenia 🙂 .

Ze schroniska ruszamy zielonym+żółtym szlakiem w kierunku Hali Mizowej. Dochodzimy do rozwidlenia szlaków i tym razem wybieramy zielony i udajemy się w stronę Korbielowa.

Mijając kolejkę schodzimy trasą narciarską i dochodzimy do Korbielowa i kończymy wycieczkę.

Pozdrawiam Krzychu  🙂 


  GALERIA  KLIKNIJ I ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA Z WYCIECZKI