Polecane produkty

W 2016 roku po wielu latach udało mi się powrócić na górskie szlaki. Powstał problem z wyposażeniem do wędrówek. Tak od razu kupić wszystko co potrzebne i jeszcze najwyższej jakości to dość duży wydatek. Na początek kupiłem parę rzeczy w sklepie Decathlon. Z każdym kolejnym sezonem na podstawie doświadczenia i zmieniających się potrzeb będę zmieniał i poszerzał swój asortyment. Nie jestem specjalistą doboru sprzętu, testerem produktów i nie piszę artykułów sponsorowanych to są wyłącznie moje prywatne opinie z moich własnych doświadczeń spisane jako ewentualna porada dla moich czytelników. Kliknij w zdjęcia aby je powiększyć.


Buty firmy KEEN – Feldberg WP. Bardzo fajne trekkingowe buty wykonane ze skóry naturalnej – nubuk. Buty posiadają wodoodporną i oddychającą membranę Kenn Dry. Przetestowałem buty zarówno w deszczu jak i w wysokiej temp i nie przemokły oraz noga nie spociła i nie zaparzyła się. Bardzo wygodne buty sprawdziły się zarówno w miejskim i leśnym terenie oraz na szlakach Beskidów z kamieniami (pętla 19,5 km i 7 godzin buty na nogach w temp 27 stopni i ok). Posiadają jeszcze specjalną ochronę palców Toe Protection, z której firma KEEN zasłynęła stosując ją w sandałach. Dołączam link z  testem butów : https://www.goryonline.com/test-butow-keen-men-feldberg-wp,2008535,i.html  . Polecam te buty na takie trasy jakie możecie zobaczyć w opisach.  


Antyperspirant do stóp marki Scholl. Polecam dla osób, które mają problem z nadmierną potliwością stóp. Osobiście nie mam takiego problemu ale korzystam przy wysokich temperaturach. Fizyka to fizyka i nawet najlepsze membrany w wysokich temperaturach powyżej 25 stopni potrafią zawieść. Polecam stosowałem go w temp 22 – 30 stopni i od 4 – 9 godzin buty były na nogach i na prawdę pomógł. Eliminuje też przykry zapach a wiem, że są takie osoby które również mają z tym problem też świetnie sobie z tym radzi. 


Niskie buty również Quechua ze sklepu Decathlon. Nie używane zbyt dużo,  kilka spacerów po lesie i niewielkie górki w temperaturach ok 20-25 stopni. Bardzo wygodne buty, noga się nie poci. Na pewno przemakają więc nie nadają się na deszczowe dni czy rosę.


Polar turystyczny QUECHUA ze sklepu DecathlonSprawdza się zarówno w ciepłe dni jak i chłodne. Ani się w niej nie spociłem ani nie przemarzłem, dobrze chroni przed wiatrem i utrzymuje ciepło dodatkowo bardzo przydatne otwory na kciuki i ochrona nadgarstka. Idealnie rozwiązanie również pod kurtkę w bardzo zimne dni. Bardzo zadowolony jestem z zakupu tej bluzy.


Kurtka, która bardzo dobrze chroni przed wiatrem również z Decathlonu. Dobrze również sprawdza się przy małym deszczu, ok 1,5 godziny i nie przemokła. W bardzo mocnej ulewie po ok pół godzinie zaczęła przemakać na ramionach. Na zdjęciu obok własnie po mocnej ulewie, temp spadła do ok 10-12 stopni, pod kurtką wyżej opisany polar i było ok. Dość szybko wysycha. 


Bardzo wygodne i funkcjonalne spodnie kupione w Decathlonie. Na mnie akurat bardzo dobrze się układają, nie krępują ruchów i jest mi w nich wygodnie. Lekkie nie przepuszczają wiatru a jednocześnie nie spociłem się w nich w wyższych temperaturach. Dość szybko przemakają ale również bardzo szybko schną. Spodnie są funkcjonalne, 8 kieszeni zapinane na napy oraz jedna na zamek.


Plecak firmy HI – TEC o pojemności 25 l bardzo dobrze sprawdza się przy jednodniowych wędrówkach. Jest bardzo funkcjonalny, duża ilość kieszeni i przegródek. Jeśli chodzi o pocenie na plecach to w w temp pow 22 stopni niestety lekko się spocimy nie ma dobrego odprowadzenie wilgoci. Posiada również płachtę przeciwdeszczową ale jeszcze nie miałem okazji jej przetestować.


Jeśli potrzebujesz więcej szczegółów na temat opisanych produktów to proszę o kontakt krzysztof.kobi@gmail.com 

Pozdrawiam Krzychu  🙂